Oferta

PRZEPROWADZKI LOKALNE I DŁUGODYSTANSOWE

Oferujemy właściwie każdy rodzaj przeprowadzki. Mieszkanie, dom, biuro, magazyn, Firmę, instytucję publiczną. Wykonujemy prace dodatkowe związane z relokacją dobytku i mienia. Wnosimy, znosimy, demontujemy, zabezpieczamy meble i sprzęty, drobne naprawy. Pakujemy rzeczy do pojemników, worków. Ustawiamy meble w docelowym miescu.  Stosujemy się do ogólnych zaleceń higienicznych związanych z pandemią Covid 19 czyli: DDM+ ręlawiczki. 

 

JAK SPAKOWAĆ ROŚLINY W CZASIE PRZEPROWADZKI

Przeprowadzka jest często ekscytującym wydarzeniem dla nas , ale najczęściej stresującym doświadczeniem dla naszych roślin. Często pielęgnujemy je i patrzymy jak się rozwijają przez wiele lat. Aby uniknąć utraty lub rezygnacji z dekoracyjnych towarzyszy, dowiedz się, jak je odpowiednio zapakować.

Niewielkie roślinki najlepiej zapakować wraz z doniczką do sztywnego kartonu. Przestrzeń pomiędzy doniczkami należy wypełnić zgniecionym papierem by uniknąć przemieszczania się roślin wewnątrz kartonu w trakcie noszenia i transportu. Dno kartonu dobrze jest wyłożyć folią lub grubszą warstwą papieru, aby uniknąć ewentualnego przeciekania.
Podlejmy rośliny po raz ostatni  około dwa dni przed przeprowadzką. Unikajmy nadmiernego podlewania roślin, ponieważ może to sprawić problemy w trakcie przewozu.

Jeżeli posiadają Państwo duże rośliny w ciężkich donicach warto rozważyć ich przesadzenie do lżejszych plastikowych donic na czas przeprowadzki. Szczególnie dotyczy to roślin tarasowych gdzie często kilka sporych egzemplarzy rośnie w jednej sporej skrzyni. Najlepiej przesadzić rośliny około trzy tygodnie przed przeprowadzką. Unikajmy przesadzania roślin na dzień przed transportem . Rośliny nie będą miały wystarczająco dużo czasu na dostosowanie i mogą być zestresowane i uszkodzone.Wykorzystujemy plastikowe pojemniki  tylko na czas transportu. Oryginalną duża donicę lub skrzynię tarasowa należy przewieźć osobno - najlepiej zapakowaną w folię pęcherzykową.
Warto przyciąć rośliny na dwa tygodnie przed przeprowadzką. Przycinanie sprawia, że rośliny są bardziej zwarte i promuje nowy wzrost po ponownym przesadzeniu do docelowej donicy. Unikaj przycinania paproci i sukulentów.

W dniu przeprowadzki pracownicy ofoliują zieloną część rośliny (liście) folią strech. Jest to szczególnie ważne jeśli przeprowadzka następuje w zimnych miesiącach. Ujemne temperatury nie służą naszym roślinom pokojowym. Takie dodatkowe zabezpieczenie robimy bezkosztowo na życzenie klienta.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jak Przygotować Mieszkanie do przeprowadzki - to stare i to nowe

Przeprowadzając się musisz zadbać nie tylko o swoje rzeczy, ale także o odpowiednie zabezpieczenie obu mieszkań - zarówno nowego jak i tego które opuszczasz. 

1. Zabezpieczenie obu mieszkań na czas przeprowadzki 

Newralgicznymi punktami przy przeprowadzce mebli są zawsze podłogi i narożniki ścian. Jeżeli zamierzasz przesuwać meble na własną rękę - podłóż koc lub dywanik - uchroni to podłogi przed porysowaniem. Panowie z ekipy przeprowadzkowej posiadają koce zabezpieczające którymi owijają większe meble oraz specjalne pasy do ich przenoszenia taksówki bagażowe, jednak ze swojej strony również możesz zadbać, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń w mieszkaniach - zabezpiecz narożniki folią piankową lub tekturą.